Sık Sorulan Sorular

İş'te Buharkent portalının kullanımı ile ilgili sık sorulan soruları ve cevaplarımızı bu sayfada bulabilirsiniz.


Sorunuzun cevabını burada bulamazsanız, lütfen bizimle iletişime geçin >>


Sık Sorulan Sorular


İş'te Buharkent nedir?

İş'te Buharkent, Buharkent Belediyesi tarafından TGM İnsan Kaynakları firmasına yaptırılan, iş arayan vatandaşlarımızı işverenlerle buluşturmayı ve vatandaşlarımızın işe girmelerini sağlamayı amaçlayan bir kariyer portalıdır.

İş'te Buharkent nasıl çalışır?

İş arayanlar, ücretsiz olarak kaydını oluşturur. Özgeçmiş bilgilerini sisteme girer. Arzu ettiği iş ilanlarına başvuru yapabilir. İşverenler, ücretsiz olarak firma kaydını yaptırır. İhtiyaç duyduğu elemanlarla ilgili iş ilanlarını portalda yayınlayabilir. Uygun gördüğü adayları iş görüşmesine davet edebilir ve istihdam edebilir.

Üyeliğimi nasıl iptal edebilirim?

İş'te Buharkent üyeliğinizi Pasif hale getirebilirsiniz ya da üyeliğinizi tamamen iptal edebilirsiniz. Üyeliğiniz Pasif hale getirilirse, bilgileriniz veritabanından silinmez ancak firmalar CV'nizi görüntüleyemez, ileride iş aramaya başladığınızda üyeliğinizi tekrar Aktif hale getirebilirsiniz. Üyelik iptali talebinde bulunmanız durumunda, tüm bilgileriniz veritabanından silinir. Üyeliğinizi Pasif hale getirmek ya da İptal ettirmek için lütfen bilgi@istebuharkent.com adresimize "Pasif Üyelik" ya da "Üyelik İptali" konulu bir e-posta gönderin.

İş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

İş'te Buharkent portalına iş arayan olarak üye olduktan sonra, her gün sitemizi ziyaret ederek yeni iş ilanlarına göz atmanızı öneririz. Uygun gördüğünüz iş ilanlarına "Başvur" butonuna tıklayarak kolayca iş başvurusu yapabilirsiniz.

Özgeçmişimi güncelleyebilir miyim?

Evet, üyelik bilgileriniz (TC kimlik numaranız ve şifreniz) ile giriş yaparak 7x24 CV bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

Firmaların başvurumu incelediğini görebilir miyim?

Evet, üyelik bilgileriniz (TC kimlik numaranız ve şifreniz) ile giriş yaparak "Başvurularım" sayfasında başvurduğunuz ilanları ve firmanın CV'nizi görüntüleyip görüntülemediğini takip edebilirsiniz.

Özgeçmişimi bilgisayarıma indirebilir miyim?

Evet, İş'te Buharkent portalımızda bilgilerinizi girerek oluşturduğunuz özgeçmişinizi PDF formatında bilgisayarınıza indirerek, başka iş arama mecralarında da kullanabilirsiniz.

Şifremi unuttum, ne yapabilirim?

İş arayanlar, Şifremi Unuttum sayfasından; işverenler, Şifremi Unuttum Kurumsal sayfasından başvurarak şifrenizi öğrenebilirsiniz.

Şifremi nasıl değiştirebilirim?

Üyelik bilgileriniz (TC kimlik numaranız ve şifreniz) ile giriş yaparak "Özgeçmişim" sayfasında "Şifre Değiştir" sayfasına tıklayarak şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Şirketler özgeçmişime nasıl ulaşır?

Şirketin yayınladığı iş ilanına başvuru yaparsınız. Şirket yetkilisi CV'nizi inceleyebilir ve uygun görürse sizi işe alabilir.

Telefon ya da tablette üye olabilir miyim?

Evet, İş'te Buharkent portalımız mobil telefonlara ve tabletlere uyumlu olarak tasarlanmıştır. 7x24 telefonunuz ya da tabletiniz ile üye olabilir, özgeçmişinizi güncelleyebilir ve iş ilanlarına başvurabilirsiniz.

İş'te Buharkent Nasıl Çalışıyor?


İş'te Buharkent